Jānis.O blogs(blogi,intervijas,nostaļģija)

 

Ka pēc mums nav daudz talanti futbolā?


Daži saka, ka mums viņi ir, citi nav mums treneri, citi nav vietas kur trenēties utt, bet kā tad tur ir? 

Vai ir vieta kur jaunajiem trenēties?

Latvijā daudzi saka, ka mūsu jaunie nevar trenēties visu gadu , kā citās valstīs, bet nav jau nemaz tik traki. No aprīļa līdz pat oktobrim nav nekādas problēmas trenēties uz īstā zālāja, pirms desmit gadiem nebija mākslīgie laukumi, bet par piemēru paņemsim Vidzemi, tagad šajā reģionā jau pa dažiem gadiem sabūvēti mākslīgie laukumi, Valmiera, Smiltene, Valka, Staicele un drīzumā varētu parādīties vēl dažās pilsētās šie laukumi. Tātad novembrī, decembrī, janvārī, kad ir augstāks laiks var trenēties zālē, uzlabot fizisko, sprintu, izturību un tad jau februārī kad paliek siltāks tīrīt mākslīgos laukumus un sākt trenēties un aizvadīt draudzības mačus turnīrus. Tātad kur spēlēt ir tagad jaunajiem.

Treneri

Treneri mūsu jaunajiem spēlētājiem pamatus ieliek ļoti labus, to pierāda tas, ka spēlējot jauniešu turnīros(klubu) mūsu jaunie cīnās ļoti labi 10-14 gadu vecumā, vēl viens pierādījums ir tas, ka daži pat 16-18 gadu vecumā aizbraucot uz ārzemju jauniešu komandas treniņiem(treniņ nometnēm) ir vieni no labākajiem. Ka pēc tad mums jauniešu izlasēm ir tik slikti rezultāti? Pārsvarā šie treneri ir bijuši paši spēlētāji, ielikt šos pamatus māk, bet taktiski ir ļoti vāji, kādreiz tas vēl strādāja, bet tagad futbols ir ļoti strauji attīstījies, tā pēc jau lielajās jauniešu akadēmijās ir galvenais treneris un tad viņam ir palīgi, vārtsargu treneris, aizsardzības treneris, uzbrukuma treneris un galvenais treneris strādā tikai taktiski.  Tātad mūsu treneriem vajag seminārus, bet pats treneris to nevar atļauties, jo pelna vien 200ls-300ls un Latvijas futbola federācija ļoti reti organizē šos braucienus un tad pat ir ļoti mazs šie jaunie treneri, bet vairāk delegācijas dalībnieki.

Jauniešu sistēma

Bumbas kontrole, sitiens, tehnika,  spēlē uz mazajiem laukumiem, taktiski iemāca pašu vieglāko(piem. Sieniņas, soda sitienus), tad nāk lieli laukumi, turnīri ar savu vecuma spēlētājiem līdz 16. gadiem, tas viss ir ļoti vienādi, gan Latvijā, gan pasaulē. Bet tad, Latvijā jaunieši sāk spēlēt  1. Līgā 2. Līgā(izņemot dažus izredzētos, piemēram šosezon Skonto Šabala spēlē) . Kā mūsu jaunie var noturēt to līmeni, ja spēlē pret amatieriem un treniņus vada 1-2 treneri, nav ne fiziskās sagatavotības treneri, ne individuālie treneri, bet ārvalstīs tie spēlētāji kas pieaugušo vecumā ir labāki par mūsējiem jau 16.-17. Gadu vecumā sāk trenēties pie lielās komandas, sāk spēlēt dublieros, viņiem treniņu zāles pieejamas visu dienu, ir treneri kas strādā ar viņiem individuāli utt. Varbūt mūsu jaunajiem vajag braukt uz ārzemēm, tas jau nemaz nebūtu tas sliktākais, ir ļoti daudz piemēri, Gauračs ap 18. Gadiem aizbrauca uz Itāliju un atbraucot atpakaļ uz Latviju bija labākais uzbrucējs Ventspils sastāvā un ar Rudņevu bija lielisks pāris U21 izlasē. Kaspars Gokršs spēlēja Latvijā, Zviedrijā, pat 25. Gadu vecumā tiekot Blacpool pie pareizajiem treneriem, pie pareizas sistēmas ir kļuvis par vienu no labākajiem futbolistiem Latvijā, ja nebūtu QPR tādas ambīcijas, tad noteikti nebūtu nekādas runas par aiziešanu, jo viņš ir premjerlīgas spēlētājs.
Komentāri (0)  |  2011-08-13 02:02  |  Skatīts: 810x

Atpakaļ